Milí zákazníci, vzhledem k situaci, dočasně pozastavujeme formu úhrady dobírkou a ponecháváme jen převodem, aby se co nejvíce zamezilo lidskému kontaktu. Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat správnou dezinfekci na ruce?

stop coronavirusDnešní situaci se snaží využít spousta podnikatelů a prodejců se zdravotnickým materiálem, rouškami a celkově s vším čeho je nedostatek. A není tomu jinak ani u dezinfekcí na ruce.

Jak ale vybrat tu správnou, aby byla účinná? NA CO SI DÁT POZOR!

U každé dezinfekce se dívejte v prvé řadě na složení! Pokud ho daný obchod nemá u produktu v popisku, či vyfocený přímo na produktu, něco je asi špatně!

Dívejte se nejen na látkové složení dezinfekce, ale i na procentuální složení. Důležité je aby dezinfekce obsahovala alkohol. Proč je důležité, aby byl v dezinfekci alkohol? Testy (zdroj) prokázaly, že dezinfekce na ruce s alkoholem o obsahu ve výši 60 % a více jsou výrazně účinnější v zabíjení bakterií a virů než ty, které mají nižší či žádný podíl alkoholu.

A zejména si dejte pozor jak je ve složení formulovaný procentuální obsah alkoholu.
Například zda je na obalu napsáno:

Je vyrobeno z 60% alkoholu        nebo        je vyrobeno s 60 % alkoholu.

Ve slovech je rozdíl minimální avšak v dané lahvičce je velký rozdíl! Vysvětlíme si to.

- Z 60% alkoholu znamená že daná dezinfekce neobsahuje 60 procent alkoholu, ale že je vyrobena z 60 procentního alkoholu.

- S 60 % alkoholu znamená že dezinfekce je vyrobena s 60 procent alkoholu, tudíž obsahuje 60 procent alkoholu.

dezinfekce

Nepatrný rozdíl v s a z a v mezeře před %.

 

Dezinfekce na ruce 200 ml

S 96 % alkoholu